Búrky mieria na západ. Noc bude búrlivá aj inde

16.06.2019 o 22:25 - P.M.
Článok

Oblasť západného Slovenska zasiahnu nočné búrky, ktoré tu prinesie studený front. Prvé búrky sa už objavujú a budú sa rozširovať v priebehu noci aj do ostatných oblastí Slovenska. 

Búrky mieria na západ. Noc bude búrlivá aj inde

Pred nami je búrlivá noc plná bleskov. Lovci búrok si prídu na svoje. Z Maďarska prichádza nad Podunajskú nížinu vlna búrok, ktorá tu bude v nasledujúcich hodinách narastať.

Intenzívne búrky sa už v týchto chvíľach vyskytujú v oblasti Štúrova a postupne sa búrková činnosť bude rozširovať aj nad ďalšie oblasti západného Slovenska. S búrkami počítajte najmä v Nitrianskom a na juhu Trnavského kraja.

predpoveď počasia na 1:00
predpoveď počasia na 1:00

Skoro ráno však numerické modely počítajú s tým, že sa búrky začnú tvoriť aj v oblasti východného Slovenska a vyskytovať sa môžu aj na juhu nášho územia. Búrlivo tak počas noci bude aj na východe Slovenska.

Predpoveď počasia na 4:00
Predpoveď počasia na 4:00

S nočnými búrkami však ojedinele treba počítať aj v Banskobystrickom kraji. Nočné búrky budú sprevádzané najmä bleskovou aktivitou a intenzívnymi zrážkami. Búrky tak skoro neskončia a vyskytovať sa budú aj v priebehu pondelka.