Búrky môžu priniesť večer do Česka aj povodne. U nás hrozia v noci

06.06.2020 o 16:48 - Peter Minárik
  • Článok

Už večer začnú na studenom fronte vznikať intenzívne búrky, ktoré prinesú výdatné lejaky, ktoré môžu rozvodniť aj vodné toky.

Búrky môžu priniesť večer do Česka aj povodne. U nás hrozia v noci

V Rakúsku, v Poľsku a predovšetkým v Česku sa očakáva večer a počas noci veľmi nebezpečná situácia. Na studenom fronte sa budú vytvárať početné búrky, ktoré sa budú pohybovať v páse smerom k severu a prinesú intenzívne lejaky. 

Tie by mohli priniesť až desiatky milimetrov zrážok. Len dnes medzi 18:00 až 24:00 môže na rozhraní Čiech a Moravy spadnúť až cez 50 mm zrážok.

Pred intenzívnymi búrkami, ktoré môžu spôsobiť lokálne povodne varujú aj meteorológovia v Česku aktuálnymi výstrahami. Búrky by tu mali byť pomerne intenzívne.

Intenzívne búrky, sprevádzané prívalovými zrážkami by mali zasiahnuť Rakúsko, Česko aj Poľsko a búrky by mali mať trvácnosť až do skorých ranných hodín.

V skorých ranných hodinách sa búrky môžu ojedinele vyskytovať aj na našom území. Budú však neporovnateľne slabšie a vyskytnú sa predovšetkým na severe a na strednom Slovensku. Výraznejšia búrková činnosť nás čaká zajtra.

Najnovšie správy