Búrky na západe priniesli už viac ako 100 bleskov. Bratislavu pokryl sneh

07.04.2021 o 18:51 - Peter Minárik
  • Článok

Na západ Slovenska priniesli snehové búrky čerstvú nádielku snehu. Sneženie, ktoré zasiahlo Bratislavu prinieslo výrazné ochladenie a mesto pokryl sneh.

Búrky na západe priniesli už viac ako 100 bleskov. Bratislavu pokryl sneh

Západom Slovenska sa prehnali ďalšie prehánky, ktoré dokonca priniesli aj búrky. Keďže pri búrkach snežilo, tak sa jednalo o snehové búrky, ktoré boli lokálne aj výraznejšie. Už druhá snehová búrka zasiahla naše hlavné mesto - Bratislavu.

Na vine je silné, severozápadné a vlhké prúdenie v ktorom sa vytvárajú jednotlivé početné prehánky. Tie sa vyskytujú na celom Slovensku, ale najvýraznejšie sú na západe Slovenska, kde sme zaznamenali aj búrku.

Prvá búrka sa vytvorila v oblasti Záhorskej Vsi, prešla cez Malé Karpaty nad Bratislavu. Celkovo priniesla zhruba 60 bleskových výbojov a aj v centre Bratislavy padal sneh, ktorý sa však topil.

Po tejto snehovej búrke sa však ochladilo z +7 °C na +2 °C a pri Viedni sa začala produkovať ďalšia búrka, ktorá bola najvýraznejšia počas dnešného dňa a vyprodukovala až niekoľko stoviek bleskov.

Táto búrka opäť postúpila nad Bratislavu, kde priniesla husté sneženie. Po snehovej búrke sa centrum Bratislavy ocitlo pod snehovou pokrývkou.

Medzičasom sa ďalšia snehová búrka vyskytla neďaleko Hurbanova. Celkovo dnes na našom území zatiaľ udrelo 120 bleskov. Ako vyzerala Bratislava po snehovej búrky nájdete v galérii.

Najnovšie správy