Búrky nás čakajú ešte cez víkend. Od pondelka slnečno

- P.M.
Článok
Ešte počas víkendu zavládne na našom území prevažne oblačné a sychravé počasie. No už od pondelka nás čakajú dni plné slnka.

Vplyv tlakovej níže, ktorá niekoľko dní ovplyvňuje počasie v Európe cez víkend definitívne zanikne. Tento týždeň priniesla časté búrky, ktoré na juhu Nemecka a vo Francúzsku priniesli povodne. V mnohých ďalších krajinách sa vyskytli nebezpečné sprievodné javy ako krúpy alebo dokonca aj tornáda. Takéto nepriaznivé počasie však zotrvá už len do nedele.

Veľa prehánok a búrok počas víkendu

Aj v sobotu a v nedeľu bude v noci a ráno panovať na našom území jasné až polooblačné počasie. V priebehu dňa však oblačnosť bude pribúdať a postupne treba počítať aj s prehánkami, prípadne s búrkami.

Búrky by však opäť nemali byť sprevádzané nebezpečnými sprievodnými javmi. Vyskytnúť sa môže najmä prívalový dážď. Počas víkendu sa búrky vyskytnú v sobotu najmä na strednom a západnom Slovensku a v priebehu nedele predovšetkým v severných okresoch Slovenska. V oblastiach, kde sa vyskytnú búrky môže spadnúť aj okolo 30 mm zrážok.

Od pondelka slnečné počasie

Všetkých priaznivcov slnečného a nie príliš horúceho počasia poteší fakt, že od pondelka vezme počasie pod svoje krídla tlaková výš, ktorej stred sa bude nachádzať v oblasti Dánska.

Súčasne však od severovýchodu bude do našej oblasti prúdiť o niečo chladnejší vzduch. Denné teploty tak vystúpia len od +20 do +26°C. ,,Škvariť,, sa teda nebudeme, ale nebude ani chladno a škaredo. Celá prvá polovica budúceho týždňa by mala byť na našom území slnečná.