Búrky neutíchli ani počas noci. Opäť priniesli výdatnejšie zrážky

18.08.2020 o 07:00 - Dominik Cenkner
  • Článok

Na Slovensku bolo včera poriadne búrlivo. Prvé búrky sa začali objavovať už v ranných hodinách na juhozápade. Postupne ich bolo čoraz viac a boli sprevádzané intenzívnymi prejavmi.

Búrky neutíchli ani počas noci. Opäť priniesli výdatnejšie zrážky
Ilustračné. Foto: pixabay.com

Najčastejšie išlo o prívalové zrážky. V obci Veľké Kosihy, okres Komárno, spadlo počas búrky až extrémnych 193,6 mm. Pre lepšiu predstavu je to ako keby ste vyliali takmer 200 litrov vody na meter štvorcový pôdy.

Výdatné zrážky spôsobili lokálne povodne v Senci, ale aj v okrese Bytča. Hasiči mali plné ruky práce a evakuovať museli aj obyvateľov domova dôchodcov.

Búrky neutíchli ani vo večerných hodinách či dokonca v noci. Búrlivo bolo až do približne 3. hodiny nadránom, kedy sa búrky vyskytli v okolí Košíc. A aj keď to vyzeralo, že je po všetkom, okolo 4:30 h sa začalo blýskať na Záhorí.

Aj v noci počas nich výdatne pršalo, a to najmä na strednom Slovensku. Po polnoci najviac zrážok namerali v Revúcej - 31,3 mm. Nezaostávala ani Muránska Huta (30,4 mm) či Teplý Vrch (27,4 mm).

Prehánky, dážď ale aj búrky sa počas dnešného dňa môžu vyskytnúť na väčšine územia. Miestami môžu byť búrky opäť intenzívne. Aktuálnu polohu zrážok a búrok môžete sledovať prostredníctvom nášho iRadaru.

Najnovšie správy