Búrky sa ešte vyskytnú najmä na východe, ale víkend by mal byť pekný

Článok
Na západe sa už počasie ustálilo. Na východe treba ešte počítať s búrkami.Cez víkend nás však čaká príjemné počasie.
Búrok na našom území ubúda a definitívne sa ich zbavíme v priebehu víkendu. Zavládnuť by už konečne malo slnečné a teplé počasie. Predpovede sľubujú, že sa teploty budú šplhať až nad +30°C.

Do víkendu nás však ešte potrápia búrky, ktoré sa budú vyskytovať predovšetkým vo východnej polovici územia v priebehu popoludnia. V západnej časti územia by už mala prevládať len prevažne polooblačná až oblačná obloha s teplotami do +30°C.

Počas víkendu počasie ovplyvní samostatný stred oblasti vyššieho tlaku, ktorý by sa mal sformovať nad našou oblasťou a po jeho okraji by k nám mal od juhu prúdiť teplejší vzduch. Sobota bude na Slovensku prevažne jasná až polooblačná s teplotami od +25 do +31°C.
Nedeľa začne ešte so slnečným dopoludním, ale popoludní bude oblačnosti o niečo viac. Do našej oblasti sa bude nasúvať frontálny systém a aktuálne výstupy numerických modelov ešte nemajú dobrú zhodu čo sa týka načasovania frontu. Nedeľa by sa tak ešte mohla zaobísť bez výraznejších zrážok, ale v pondelok už zrážky v podobe búrok hrozia.

Vaše výlety a plány v exteriéri si tak určite naplánujte na sobotu, kedy by počasie malo byť najkrajšie.
img