Búrky sa stále vyskytujú na strednom Slovensku, mieria aj na východ

26.06.2020 o 18:12 - Ľubomír Franko
  • Článok

Slovensko dnes trápia intenzívne búrky, ktoré sa vyskytli na viacerých miestach. Búrky sa aj večer vyskytujú najmä na strednom Slovensku, ďalšie sa blížia nad Gemer z Maďarska. Budú aj intenzívne.

Búrky sa stále vyskytujú na strednom Slovensku, mieria aj na východ

Intenzívne búrky sa naďalej vyskytujú na viacerých miestach Slovenska. Výrazné búrkové pásmo prešlo cez východné Slovensko ďalej na východ a za svoju existenciu prinieslo vysoké úhrny zrážok na veľkú plochu.

Tieto búrky sa už rozpadli, no ďalšie sa približujú od juhu. Výrazné búrkové pásmo sa presúva z Maďarska smerom nad Gemer a juh stredného Slovenska. Tieto búrky môžu byť opäť sprevádzané krupobitím a prívalovými zrážkami.

Radarová snímka o 17:50
Radarová snímka o 17:50

Ďalšie búrky sa vyskytujú a aj naďalej tvoria prakticky na celom strednom Slovensku. Tie sú lokálne a neorganizujú sa do väčších zhlukov. Sprevádzané sú prívalovými zrážkami a ojedinele aj krupobitím.

Výraznejšie búrky sa už neočakávajú na juhozápade, kde sa vytvorila inverzná vrstva vzduchu, ktorá bráni rozvoju konvektívnej oblačnosti. Búrky, ktoré vznikli západne od Viedne boli podporované orografiou a v momente ako sa dostali and rovinaté oblasti, začali slabnúť.

Intenzívne búrky tak môžeme aj naďalej očakávať v Trenčianskom, Žilinskom, Banskobystrickom, Prešovskom a Košickom kraji. 

Najnovšie správy