Búrky sa už začali tvoriť nad Slovenskom. Padajú aj krúpy

07.06.2020 o 13:55 - Peter Minárik
  • Článok

Na našom území sa už začali tvoriť búrky. Tie budú v nasledujúcich hodinách aj výraznejšie a sprevádzané budú prívalovými zrážkami a krúpami.

Búrky sa už začali tvoriť nad Slovenskom. Padajú aj krúpy

Tak ako sa očakávalo, začali na našom území vznikať prvé búrky. Búrky sú už aj intenzívnejšie, no v nasledujúcich hodinách ich bude výrazne viac. Sprevádzané budú aj nebezpečnými sprievodnými javmi.

K prvej iniciácii búrok došlo v oblasti Podunajskej nížiny a na severozápade Slovenska. Aktuálne sa vytvorila línia búrok, ktorá siaha z oblasti Balatonu až do poľských Katovíc.

Tieto búrky sa pohybujú smerom k severu a lokálne sú intenzívne. Prinášajú prívalové zrážky, no vyskytujú sa aj krúpy. Tie padali počas búrky aj v oblasti Zlatých Moraviec.

Treba sa pripraviť na to, že v nadchádzajúcich desiatkach minút bude búrok výrazne viac. K tvorbe búrok bude dochádzať predovšetkým v oblasti stredného Slovenska a vo východnej časti západného Slovenska.

V priebehu neskoršieho popoludnia by sa mali začať búrky vytvárať aj nad Českom a Rakúskom a večer by mali od západu doraziť nad naše územie. Aktuálnu polohu búrok sledujte TU.

Najnovšie správy