Búrky sa vyskytujú v Rakúsku aj v Česku. Blíži sa studený front

16.09.2020 o 20:01 - Peter Minárik
  • Článok

Počasie sa na Slovensku už čoskoro zmení. K nášmu územiu sa totiž blíži studený front, ktorý teraz prináša prehánky a búrky nad Česko aj nad Rakúsko.

Búrky sa vyskytujú v Rakúsku aj v Česku. Blíži sa studený front

Ideálnemu letnému a teplému počasiu odzvonilo. K nášmu územiu sa blíži studený front, ktorý už v týchto chvíľach ovplyvňuje počasie nad Českou republikou a Rakúskom.

Do týchto krajín prináša studený front búrky. Tie sú aktuálne najintenzívnejšie v oblasti Álp. Nad Rakúskom už udreli tisícky bleskov.

Búrlivo je aj nad oblasťou Českej republiky. Blýska sa predovšetkým v centrálnej časti krajiny. Na okraji Kronoš pritom dnes pozorovali aj zaujímavý jav tzv. crown flash. Ide o zmenu elektrického pola nad vrcholom búrky, ktorý vedie k reorientácii ľadových kryštálov a tým aj k ich jasu.

Búrky v oblasti Álp a Českej republiky budú počas nadchádzajúcich minút slabnúť. Na našom území sa búrky očakávajú počas noci len výnimočne.

Vyššia pravdepodobnosť búrok je na našom území v priebehu zajtrajšieho dňa v popoludňajších hodinách. Najvyššia pravdepodobnosť výskytu búrok je v Banskobystrickom kraji.

Najnovšie správy