Búrky sužujú východ Slovenska. Zaplavujú cesty a vylievajú potoky

19.07.2020 o 18:33 - Peter Minárik
  • Článok

Cez východné Slovensko postupuje pole výrazných zrážok, ktoré prinášajú intenzívny lejak. Búrky sa však začínajú objavovať aj na ďalších miestach nášho územia.

Búrky sužujú východ Slovenska. Zaplavujú cesty a vylievajú potoky

Na východnom Slovensku sa vyskytujú pomerne výrazné zrážky. V oblasti sa nachádza teplá a instabilná vzduchová hmota, ktorá podmieňuje tvorbu búrok. Viacerými oblasťami sa prehnali pomerne výrazné búrky.

Najhoršia situácia je v oblasti mesta Snina. Tu podľa zrážkomerných staníc spadlo v priebehu niekoľkých desiatok minút až okolo 60 litrov zrážok na meter štvorcový pôdy.

Vplyvom intenzívnych zrážok nestíhala kanalizácia odvádzať vodu a viaceré ulice a cesty sa ocitli pod vodou. Voda však zaliala aj záhrady a polia.

Zlá situácia bola aj v Belej nad Cirochou, kde voda zaplavila niekoľko domov. Žiadne zranenia z oblasti nie sú hlásené. Povodeň si však vyžiadala úhyn niekoľkých hospodárskych zvierat. 

Voda sa valila z polí rovno do dedín. Hasiči zasahujú hneď na niekoľkých miestach.

Zlá situácia však nie je len v okolí Sniny, ale problémy sú aj v iných oblastiach východného Slovenska. 

Prívalové zrážky sa vyskytli aj v okolí Vranova nad Topľou, či v okolí Prešova, kde v niektorých oblastiach mohlo podľa údajov z radarov spadnúť taktiež aj viac ako 50 mm zrážok.

Najnovšie správy