Búrky ustávajú. Na Slovensku sa opäť objavia v nedeľu

25.07.2020 o 20:03 - Peter Minárik
  • Článok

Na našom území sa aj počas dnešného dňa vyskytovali búrky. Podobná situácia nás čaká aj počas zajtrajšieho dňa. Búrky sa očakávajú na mnohých miestach.

Búrky ustávajú. Na Slovensku sa opäť objavia v nedeľu

Aj sobota priniesla na naše územie búrky. Tie zasiahli predovšetkým severozápadnú polovicu nášho územia. Búrky boli výraznejšie len lokálne.

Prinášali predovšetkým lejaky. Najviac zrážok spadlo v oblasti Rajca a Hrádku, kde zrážkomerné stanice evidujú 20 až 25 mm zrážok.

Búrky dnes neobišli ani naše hlavné mesto, kde priniesli niekoľko milimetrov. Búrky sa dnes tvorili na okraji tlakovej níže, ktorej stred sa vypĺňa nad južným Maďarskom a podobne to bude aj zajtra. Večer by však mohli doraziť aj výraznejšie búrky.

V priebehu nedele sa búrky začnú na našom území opäť vytvárať. Vyskytovať sa budú v horských oblastiach stredného a východného Slovenska. Búrky budú sprevádzané predovšetkým zosilnením zrážok.

Výraznejšie búrky by mohli na naše územie doraziť vo večerných hodinách. Od západu totiž začne cez strednú Európu postupovať studený front. Ten by vo večerných hodinách mohol doraziť až nad naše územie.

Na čele studeného frontu by mal silnieť vietor, ktorého nárazy môžu dosahovať rýchlosť až do 20 m/s.

Najnovšie správy