Búrky v Taliansku zabíjajú. Zranili viac ako 20 ľudí

10.07.2019 o 18:40 - Peter Minárik
  • Článok

Taliansko sužuje vlna extrémnych búrok. Vyskytol sa downburst, tornádo a viac ako 10 cm krúpy. Úrady hlásia jednu obeť a už viac ako 20 zranených.

Búrky v Taliansku zabíjajú. Zranili viac ako 20 ľudí

Mimoriadne intenzívne búrky sa stále vyskytujú v Taliansku a to predovšetkým na pobreží Jadranu, kde studený front prináša extrémne búrky.

Prvé vážnejšie škody spôsobili búrky v oblasti letoviska Milano Maeirrima, kde sa prehnalo tornádo.

To zničilo niekoľko domov a stromov. Na Riviera del Conero sa zasa vyskytol vietor s nárazmi 150 km/h, ktorý zdevastoval pláž.

V druhej polovici popoludnia búrky prinášali najmä veľké krúpy. Najvážnejšie škody hlásia z regiónu Ambruzzy, kde búrky prinášali krúpy, ktoré mali priemer až 12 cm.

Takéto krúpy padali v Taliansku, zdroj: Meteo Natura
Takéto krúpy padali v Taliansku, zdroj: Meteo Natura

Primátori miest Pescara, Vasto, San Salvo a Casalbordino požiadali taliansku vládu o vyhlásenie stavu prírodnej katastrofy.

V týchto mestách zaplavili prudké zrážky domy a obchody do výšky až 50 cm a veľké krúpy zranili viac ako 20 ľudí. V nemocniciach ošetrujú ľudí so zraneniami tváre a hlavy. Krúpy, ktoré padali spôsobovali v mestách veľké materiálne škody.

Z Talianska je hlásená už aj prvá obeť. Blesk zabil staršieho muža. Silné búrky sa v týchto chvíľach presúvajú pobrežím Talianska smerom k juhu do regiónu Apúlia a Basilicata.

Najnovšie správy