Búrky včera spôsobili veľké škody. Hasiči zasahovali v 80 prípadoch

31.08.2020 o 19:00 - Dominik Cenkner

Uplynulý víkend sa niesol v teplom počasí, ktoré miestami narušili búrky. Tie boli intenzívnejšie práve včera, keď boli sprevádzané najmä silnejšími nárazmi vetra.

Búrky včera spôsobili veľké škody. Hasiči zasahovali v 80 prípadoch
Včerajšie búrky sprevádzané najmä silným vetrom spôsobili škody, Foto: Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Búrky na naše územie včera dorazili krátko pred 19. hodinou. Prvý zásah takpovediac dostalo naše hlavné mesto. Bratislavu totiž zasiahol downburst.

Búrkový systém sa však prehnal aj ďalšími oblasťami západného Slovenska. Zasiahol tiež Považie, či Žilinu. Silný vietor vyvracal stromy. V Senici dokonca spadol obrovský strom rovno na zaparkované auto. Našťastie sa v tom čase vo vnútri nikto nenachádzal.

Hasiči mali pre nepriaznivé počasie plné ruky práce. Až 95 % z celkového počtu technických udalostí tvorilo odstraňovanie popadaných stromov. Hasiči spolu zasahovali v 80 prípadoch.

Najviac, a to až 39, ich bolo v Bratislavskom kraji. V Trnavskom a Trenčianskom kraji to bolo 18 udalostí, v Žilinskom 5.

Počas dnešného dňa bola situácia na Slovensku už pokojná. Vo večerných hodinách by sa však k nám mala dostať oblačnosť, ktorá prinesie výraznejšie zrážky a ochladenie. Viac o tom, čo nás čaká, si môžete prečítať TU.