Búrky vypuknú okolo poludnia. Budú silné s prívalovými zrážkami

14.06.2020 o 08:21 - Ľubomír Franko
  • Článok

Počasie je v nedeľu na mnohých miestach slnečné. Dopoludnia také aj zostane, no okolo poludnia sa začnú tvoriť intenzívne búrky. Tie zasiahnu mnohé miesta Slovenska.

Búrky vypuknú okolo poludnia. Budú silné s prívalovými zrážkami

Ráno je na mnohých miestach Slovenska príjemné a slnečné. V teplom a vlhkom vzduchu teploty v noci výraznejšie neklesali a na východe sme zaznamenali aj tropickú noc.

Počas dňa sa bude pri polojasnej oblohe vzduch labilizovať a už predpoludním budú v hornatých oblastiach vznikať prvé prehánky.

Prehánky sa postupne pretvoria na búrky, prvé sa očakávajú medzi 11:00 až 13:00 v hornatých oblastiach stredného a západného Slovenska.

Búrky sa budú postupne rozmáhať a popoludní ich bude čoraz viac. Kvôli relatívne slabému strihu vetra sa budú organizovať len veľmi ťažko. Budú preto rýchlo vznikať aj zanikať, no za krátku dobu môžu priniesť výrazné prívalové zrážky a krupobitie. Lokálne môže napršať aj 50 až 100 mm zrážok za krátku dobu.

Očakávaný úhrn zrážok v nedeľu
Očakávaný úhrn zrážok v nedeľu

Búrky sa budú pohybovať smerom na juhozápad, vyskytnúť by sa mali predovšetkým na juhu stredného Slovenska, na severozápade a na západe Slovenska.

Najnovšie správy