Čaká nás chladnejšie a sychravejšie počasie

12.05.2020 o 22:43 - Peter Minárik
  • Článok

Podľa vyhliadok nás nadchádzajúce dni čaká teplotne priemerné až slabo podpriemerné počasie. Bude aj viac zrážok, čo by mohlo zmierniť sucho.

Čaká nás chladnejšie a sychravejšie počasie

V uplynulých dňoch panovalo na našom území teplé počasie, ktoré prinášalo teploty, ktoré sa šplhali až k hranici +30 °C. Okrem teplého počasia pokračuje epizóda suchého počasia.

Zmena prišla počas utorka, kedy sa cez našu oblasť presunul studený front a za ktorým k nám vpadol od severu chladný vzduch. V tomto chladnejšom vzduchu by sme sa mali udržať aj v nasledujúcich dňoch.

V nadchádzajúcich dňoch by sa nad našou oblasťou malo vlniť frontálne rozhranie, ktoré bude do našej oblasti prinášať pomerne veľa vlhkosti. 

Očakávajte prevažne premenlivú oblačnosť s častými zrážkami. Do konca týždňa by malo byť najviac zrážok v oblasti severného Slovenska, kde spadne aj okolo 40 mm. Smerom k juhu bude zrážok ubúdať k 10 mm.

Teploty by sa mali udržiavať prevažne pod hranicou +20 °C, na úrovni dlhodobého normálu, respektíve slabého podnormálu. Vlna teplého počasia sa očakáva najskôr ku koncu mája.

Najnovšie správy