Čaká nás ďalšia zasnežená noc. Kde sa zobudíme do bieleho rána?

05.12.2021 o 18:41 - Peter Minárik

Nad Slovensko sa začínajú nasúvať ďalšie zrážky, ktoré sa postarajú o zasneženú noc na viacerých miestach nášho územia. Opäť sa tak zobudíme na viacerých miestach nášho územia do zasneženého rána.

Čaká nás ďalšia zasnežená noc. Kde sa zobudíme do bieleho rána?

Uplynulá noc priniesla na naše územie vlnu sneženia, ktoré vytvorilo čerstvú snehovú pokrývku. Najmenej snehu napadlo na východe nášho územia a to prevažne do 1 cm. V ostatných častiach nášho územia však bola snehová pokrývka výraznejšia.

Napríklad v Žiline ležali 2 cm, v Lučenci 4 cm a v Telgárte až 6 cm. Pomerne bohatá snehová nádielka prišla aj do Nitry, kde napadli 4 cm, zatiaľ čo na Orave len okolo 1 cm.

Aj nadchádzajúca noc prinesie na naše územie ďalšiu vlnu sneženia, ktorá prinesie najviac snehu do východnej časti západného Slovenska a na stredné Slovensko.

Počasie ovplyvní ďalšia tlaková níž

Nad Jadranom sa už počas dnešného dňa prehlbovala ďalšia tlaková níž, ktorá počas nadchádzajúcej noci začne postupovať cez Balkán a už v ranných hodinách sa bude nachádzať nad Maďarskom.

S touto tlakovou nížou bude súvisieť ďalšie zrážkové pole, ktoré už v týchto chvíľach začína ovplyvňovať počasie na našom území a počas noci sa rozšíri nad celé naše územie.

Pripadne do 5 cm snehu

V týchto chvíľach začína snežiť na krajnom západe, pričom zrážkové pole sa bude postupne rozširovať od západu nad celé naše územie. 

Už okolo polnoci sa zrážky očakávajú na takmer celom našom území, pričom predovšetkým pôjde o sneženie. Len na krajnom západe, prípadne na juhu Východoslovenskej nížiny sa môžu vyskytovať zrážky kvapalné.

Do rána by malo na našom území napadnúť prevažne do 5 cm nového snehu. V horských oblastiach môže ojedinele napadnúť aj viac.