Čaká nás slnečný víkend. Bude však veterno

29.06.2018 o 09:20 - Ľ.F.
Článok

Po upršaných dňoch sa cez víkend vyčasí. Slnečné počasie však bude komplikovať silný vietor.

Čaká nás slnečný víkend. Bude však veterno

V závere pracovného týždňa je naše územie naďalej pod vplyvom rozsiahlej oblasti nižšieho tlaku vzduchu rozprestierajúcej sa nad Čiernym morom a východným Balkánom. Cez víkend začne od západu mohutnieť vplyv tlakovej výše. Postupne sa vyjasní.

Slnečné počasie sa očakáva už v sobotu. Slnečno bude najmä na západnom a strednom Slovensku, na východe sa ešte môžu objaviť prehánky, ojedinele aj búrky. V nedeľu bude situácia podobná. V južnej polovici Slovenska a na celom západnom Slovensku sa očakáva prevažne polojasno. Na severe a severovýchode sa však očakávajú prehánky.

Teploty napriek slnečnému počasiu nebudú vysoké. Medzi tlakovou výšou nad Škandináviou a tlakovou nížou so stredom nad východným Ruskom sa nad našou oblasťou vytvorí výrazný tlakový gradient. Od severu k nám zosilnie prílev chladného vzduchu. Nepríjemný bude severný vietor, ktorý bude v nárazoch dosahovať aj cez 60 km/h. 

Maximálne denné teploty v sobotu a nedeľu sa očakávajú na úrovni +19 až +24 °C, na severe a na Horehroní bude chladnejšie, len od +13 do +17 °C. 

Najnovšie správy