Čaká nás teplý víkend. Teploty vystúpia až k +28 °C

05.06.2020 o 21:34 - Peter Minárik
  • Článok

Naše územie čaká veľmi teplý víkend. Prílev teplého vzduchu bude vrcholiť pred studeným frontom, ktorý naše územie zasiahne už v nedeľu a prinesie intenzívnejšie búrky.

Čaká nás teplý víkend. Teploty vystúpia až k +28 °C

Pred nami je veľmi teplý víkend. Predovšetkým v sobotu nás čaká veľmi pokojné a teplé počasie. Do našej oblasti totiž bude prúdiť teplejší vzduch od juhu, vďaka čomu teploty na našom území prekonajú hranicu +25 °C.

Veľmi príjemne bude najmä v sobotu. To sa na našom území očakáva prevažne jasné až polooblačné počasie bez zrážok. Maximálne teploty by sa na našom území mali pohybovať od +22 až do +28 °C.

V nedeľu bude naďalej veľmi teplo a teploty sa môžu dostať až k úrovni +28 °C, ale na počasie u nás už bude mať dominantný vplyv studený front, ktorý sa nad našou oblasťou bude vlniť a prinesie búrky, ktoré môžu byť aj intenzívnejšie.

Búrky sa už vyskytnú v noci zo soboty na nedeľu, no výraznejšie nás čakajú počas nedele. Nedeľný deň teda bude teplý, no buďte obozretní a pripravte sa na možné búrky, ktoré môžu byť aj intenzívnejšie. Viac o búrkach sa dočítate TU.

Najnovšie správy