Čaká nás výrazná zmena v počasí. V pondelok bude snežiť

23.03.2019 o 18:30 - Ľ.F.
Článok
V závere pracovného týždňa sa do našej oblasti od západu rozšírila oblasť vysokého tlaku vzduchu. Po jej prednej strane sa k nám dostal veľmi teplý vzduch, pôvodom zo severnej Afriky. Sériu teplých a slnečných dní preruší studený front, ktorý prinesie výrazné ochladenie a sneženie.
Čaká nás výrazná zmena v počasí. V pondelok bude snežiť

V nedeľu popoludní sa začne v oblasti južnej Škandinávie prehlbovať tlaková níž. Po jej prednej strane začne do strednej Európy od severozápadu prúdiť studený vzduch. Už v nedeľu popoludní k nám dorazí nevýrazný studený front, výraznejšie ochladenie ale aj snehové zrážky prinesie studený front v pondelok.

V pondelok bude snežiť

Ochladenie dorazí na sever územia už v nedeľu. V priebehu noci na pondelok sa ochladí na celom území, ďalšie ochladenie a aj zrážky prinesie studený front v pondelok. 

V pondelok okolo poludnia začne od severozápadu cez naše územie postupovať studený front. Ten spočiatku prinesie zrážky do Žilinského kraja, neskôr by sa mali vyskytnúť aj na východe. Na juhozápade a juhu Slovenska sa očakáva zrážok minimum. 

Spočiatku pôjde o zrážky dažďové, v popoludňajších hodinách však prejde na severe dážď do sneženia, pričom v pondelok večer by malo snežiť od cca 400 metrov nad morom. Najviac zrážok sa očakáva na Orave a na severných návetriach Tatier, kde môže napadnúť od 5 do 15 cm snehu. 

Najnovšie správy