Čaká nás zimnejšie počasie. Objaví sa aj sneh

10.03.2019 o 17:33 - Peter Minárik
  • Článok

Počas dnešného večera sa začne na našom území ochladzovať. Charakter počasia sa z teplotne nadnormálneho vráti do teplotného normálu. 

Čaká nás zimnejšie počasie. Objaví sa aj sneh

Teploty pôjdu nasledujúce hodiny dolu. Večer sa výraznejšie rozfúka a spolu s tým nás čaká aj zmena počasia. 

Do našej oblasti totiž po okraji tlakovej níže so stredom nad Pobaltím prenikne chladnejší vzduch od severozápadu a v tomto chladnejšom počasí by sme mali vydržať až do konca pracovného týždňa.

Ochladí sa na normál

Už zajtrajšie teploty budú oproti dnešným o 2 až 5 °C nižšie a v utorok sa ešte o jeden až dva stupne ochladí. Zatiaľ čo dnešné maximálne teploty sa vyšplhajú aj na +15 °C, tak na začiatku týždňa nebudeme prekračovať hranicu +10 °C.

Ochladenie tak bude výraznejšie, no spôsobí len to, že z aktuálne teplotne nadpriemerného počasia sa dostaneme do teplotného normálu a teda do teplôt, ktorý sú pre druhú marcovú dekádu bežné.

Objavia sa aj vločky

Ochladenie sa prejaví aj na skupenstve zrážok. Už v noci na pondelok sa snehové zrážky objavia na severe, no so snehovými vločkami počítajte aj na začiatku týždňa. Na severe by malo snežiť aj v nižších polohách. Malo by sa však jednať len o prehánky.

V stredu príde výraznejší dážď a od výšky 500 m n.m. bude snežiť. Najmä hory sa tak tento týždeň dočkajú novej snehovej pokrývky. 

Najnovšie správy