Čakajú nás tropické teploty. Tie presiahnú hranicu +30°C

Článok
Premenlivé počasie, ktoré v uplynulých dňoch panovalo na našom území sa skončí a cez víkend nás čaká slnečné a horúce počasie.
Za nevýrazným studeným frontom, ktorý v priebehu dnešného dňa ešte ovplyvní počasie na východnom Slovensku, kde sa očakávajú ešte prehánky alebo búrky sa začne do našej oblasti rozširovať výbežok vyššieho tlaku. Súčasne sa nad východným Atlantikom bude prehlbovať výrazná tlaková níž a práve po jej okraji začne do Európy od juhu prúdiť veľmi teplý vzduch.

Tridsiatka môže padnúť už v sobotu
V priebehu soboty bude na našom území panovať slnečné počasie s teplotami, ktoré počas dňa budú stúpať na +24 až +30°C. Vo veľmi podobnom duchu sa bude niesť aj nedeľa. Teploty však pôjdu ešte vyššie a maximálna denná teplota by mohla na juhu Slovenska vystúpiť až k hodnote +32°C. V nedeľu však v horských oblastiach severného Slovenska hrozia ojedinele búrky z tepla.

Horúca bude aj prvá polovica budúceho týždňa
Aktuálne vyhliadky počasia naznačujú, že horúce počasie by na Slovensku malo panovať minimálne do štvrtka. Od pondelka tak bude opäť prevládať jasné až polojasné počasie s teplotami medzi +27 až +34°C. Schladia však nočné teploty, ktoré by nemali byť až také vysoké a pohybovať by sa mali medzi +19 až +13°C. Tropické noci s teplotami nad +20°C nám tak zatiaľ nehrozia.
Teploty by na našom území mali vrcholiť v utorok a v stredu s teplotami, ktoré na juhu môžu vystúpiť až k tropickej hodnote +35°C.