Čakajú nás väčšinou hmlisté dni

Článok
Nuda, nuda a ešte raz nuda........... Také by malo byť počasie počas celej druhej decembrovej dekády.
Z meteorologického pohľadu nudné počasie. Takýto charakter počasia zavládne na našom území nasledujúce dni. Zrážok bude v druhej decembrovej dekáde pomerne výrazne podpriemerné množstvo. V niektorých lokalitách nemusí spadnúť ani kvapka, prípadne vločka.

Synoptická situácia bude niekoľko nasledujúcich dní veľmi jednoduchá. Nad severným Atlantikom a Škandináviou sa bude nachádzať oblasť tlakovej níže. Južne od tejto tlakovej níže sa cez Pyrenejský polostrov bude rozťahovať oblasť vyššieho tlaku, ktorý sa spojí s tlakovou výšou nad našou oblasťou a nad oblasťou Balkánu. Pod vplyvom vysokého tlaku by tak mala byť väčšia časť Európy.

V našej oblasti už od štvrtka zavládne prevažne jasné až polojasné počasie. V nižších polohách, predovšetkým na južnom, západnom a východnom Slovensku však ráno a dopoludnia bude na viacerých miestach hmla alebo nízka oblačnosť, ktorá sa môže udržať aj po celý deň. Pri takomto charaktere počasia sa denné teploty budú pohybovať len okolo nuly. Na miestach, kde sa vyjasní môže ortuť teplomera vyšplhať až nad +5°C. V noci sa však treba pripraviť na celom území na mráz.

Stabilné počasie by na našom území malo prevládať až do 19. decembra. Okolo 20. decembra sa črtá cez našu oblasť presun frontálneho systému.
img