Časť Japonska doslova zasypal sneh. Vodiči museli prečkať noc v 15 km kolóne

18.12.2020 o 20:00 - Dominik Cenkner
  • Článok

Množstvo snehu v centrálnej časti a na severe Japonska spôsobilo v uplynulých hodinách obrovské problémy na cestách. Najkritickejšia bola situácia na diaľnici medzi Tokiom a Niigatou.

Časť Japonska doslova zasypal sneh. Vodiči museli prečkať noc v 15 km kolóne
Vodiči v Japonsku si postáli v poriadne dlhej kolóne, Foto: cnn.com

Viac ako 1000 ľudí v Japonsku strávilo štvrtkovú noc uviaznutí v autách na diaľnici počas snehovej búrky. Viacero z nich len s malými zásobami jedla a vody.

Správy o dopravnej zápche na rýchlostnej ceste Kanetsu spájajúcej prefektúry Tokio a Niigata sa začali objavovať v stredu. Vo štvrtok skoro ráno úrady uzavreli vjazd na diaľnicu, aby zmiernili upchatie. Ani to však nepomohlo.

Situácia začala byť kritická po tom, čo jedno z áut ostalo uviaznuté uprostred diaľnice. Práve to dopravu skomplikovalo.

Vodiči si postáli v poriadne dlhej kolóne, Foto: cnn.com
Vodiči si postáli v poriadne dlhej kolóne, Foto: cnn.com

Stred a sever krajiny zasiahlo husté sneženie, ktoré niektoré oblasti doslova odrezalo od sveta. Podľa miestnych médií dosahovali kolóny na spomínanej diaľnici dĺžku viac než 15 km. Kým niektorým sa podarilo z kolón dostať, iní v nej strávili aj 40 hodín.

„Sneh bol mimoriadne ťažký. Postupom času autá doslova zasypal. Veľmi som sa bál,“ opísal svoje pocity pre verejnoprávnu televíziu NHK jeden z vodičov. Ten podľa vlastných slov musel roztápať sneh, aby sa mohol napiť aspoň za hlt vody.

Najnovšie správy