Českom sa v noci prehnali veľmi silné búrky

- P.M.
Článok
Spadnuté stromy, zastavená železničná premávka a krúpy. To všetko priniesli nočné búrky do Českej republiky.

V noci Česku vystrájali silné búrky. Tie zastavili železničnú prevádzku. Stredočeská policajná hovorkyňa Michaela Nováková informovala, že vlak medzi obcami Račice a Újezd ​​nad Zbečno narazil do spadnutého stromu. Cestujúci v ňom neboli. Nehoda sa stala okolo pol piatej ráno.

Na severe Olomouckého kraja hasiči evidujú až tri desiatky udalostí. Podľa ich hovorkyne Vladimíry Hacsikové sa všetko obišlo bez zranení, hasiči v teréne stále zasahujú. Ide predovšetkým o popadané stromy a konáre na komunikáciách a na koľajniciach, zasahovali aj u popadaných drôtov elektrického vedenia.

"Na železničnej trati z Brannej na Ramzovej osobný vlak narazil do spadnutého stromu. Nikomu z cestujúcich sa nič nestalo. Situáciu na mieste riešia hasiči Správy železničnej dopravnej cesty," uviedla hovorkyňa hasičov.


Búrka odrezala detský tábor

Hasiči zasahujú tiež na dvojkilometrovom úseku cesty za Starým Mestom smerom na Malé Vrbno - Kunčice, ktorú zatarasili popadané stromy. "Hasiči sa snažia cestu sprejazdniť pre základnú dopravu. Súčasne s tým sa snaží spojazdniť cestu k detskému táboru, ktorý sa nachádza v lese. Podľa dostupných informácií by malo byť všetkých 35 detí a päť vedúcich, ktorí sú na tábore, v poriadku, "doplnila hovorkyňa hasičov.