Cez víkend bude až okolo +30 °C a na pocit veľmi dusno. Prídu aj búrky

11.06.2020 o 22:00 - Peter Minárik
  • Článok

Blížiaci sa víkend prinesie na naše územie ešte nepríjemnejšie počasie ako uplynulé dni. Nielenže hrozia búrky, ale na pocit bude aj veľmi dusno.

Cez víkend bude až okolo +30 °C a na pocit veľmi dusno. Prídu aj búrky

Búrok sa tak skoro na našom území nezbavíme a aj počas víkendu bude na našom území pomerne búrlivo. Mierna zmena bude v tom, že oproti uplynulým dňom bude aj veľmi dusno.

Za všetko môže vzduch, ktorý sa k nám bude dostávať od východu. Tento vzduch bude teplý a vlhký. Tlaková výš k nám bude pumpovať vzduch až z južného Ruska, kde panuje aktuálne teplé počasie a súčasne tlaková níž nad Čiernym morom a východným Balkánom ho obohatí o vlhkosť.

Počas víkendu sa tak na nás budú ,,lepiť,, tričká. Maximálne denné teploty by sa na našom území mali pohybovať od +23 do +30 °C. Najteplejšie by malo byť na Záhorí a na západe Podunajskej nížiny, kde by mohli teploty ojedinele prelomiť aj hranicu +30 °C.

Okrem toho, že bude teplo a dusno, tak bude aj pomerne búrlivo. V tomto vzduchu sa totiž budú tvoriť početné búrky, ktoré budú postupovať od východu smerom k západu a môžu byť aj intenzívne.

Viac búrok sa očakáva predovšetkým v nedeľu, kedy by sa mali vyskytovať na celom našom území a mali by byť najintenzívnejšie.

Najnovšie správy