Cez víkend dorazia aj zrážky. Výdatné zrážky však čakajte až v nedeľu

09.10.2020 o 21:16 - Peter Minárik
  • Článok

Počas nadchádzajúcich dní bude počasie na našom území pod vplyvom oblasti nižšieho tlaku. Tá prinesie dlhšietrvajúce obdobie dažďov, ktoré opäť prinesú veľa vlahy, ale aj ochladenie.

Cez víkend dorazia aj zrážky. Výdatné zrážky však čakajte až v nedeľu

Záver pracovného týždňa a prvá polovica víkendu sa bude niesť v pokojnom duchu počasia. Počasie totiž v sobotu večer začne ovplyvňovať zvlnený studený front, vďaka ktorému pribudne na našom území oblačnosť a aj zrážky.

Prvé zrážky zasiahnu krajné okresy severozápadného a severného Slovenska v sobotu večer. V priebehu noci na nedeľu a počas nedele sa postupne zrážky rozšíria nad ďalšie časti nášho územia.

Treba však poznamenať, že počas víkendu rozhodne nepôjde o nejaké výdatné zrážky. Zrážkové úhrny by sa mali pohybovať v rozmedzí do 5 mm. Oveľa výraznejšie zrážky dorazia v nedeľu večer.

Nad južnou Škandináviou sa totiž začne prehlbovať tlaková níž a súčasne sa začne tlaková níž prehlbovať nad Talianskom. Takto sa vytvorí brázda nižšieho tlaku, ktorá bude siahať naprieč Európou.

Od nedele večer čaká oblasť od južnej Škandinávie až po Taliansko séria daždivých dní, ktoré môžu priniesť lokálne aj výdatnejšie zrážky. Na horách by malo snežiť.

Do našej oblasti začne od severozápadu zatekať chladný vzduch. Vďaka nemu denné teploty najmä na severe poklesnú pod +10 °C a do vysokých polôh sa vrátia snehové zrážky. Oveľa výdatnejšie však budú v Alpách.

Od nedele by mala byť naša oblasť niekoľko dní pod vplyvom brázdy nízkeho tlaku vzduchu a čaká nás tak séria upršaných dní.

Najnovšie správy