Cez víkend prituhne. Pripravte sa na celodenné mrazy

18.11.2022 o 18:45 - Veronika Sádovská

Zima sa už pomaly rozhostila na polovici nášho územia a sever cez víkend čakajú dokonca celodenné mrazy. Pozrite sa, kde prituhne.

Cez víkend prituhne. Pripravte sa na celodenné mrazy
Liptovská Teplička, foto: Daniela Pitoňáková

Dnešným snežením zimné ochladenie neskončí. Pokračovať bude cez víkend, kde v niektorých oblastiach budeme mať aj celodenné mrazy. Tie sa objavia hlavne na severe a severovýchode Slovenska.

Dnes od rána sa na našom území rozhostilo sneženie. Prišlo hlavne do severných a východných okresov Slovenska a zimná nádielka v niektorých oblastiach dosiahla aj 5 či 10 cm čerstvého snehu. 

Hovoríme samozrejme o nižších polohách, prvý sneh na naše hory napadol už dávnejšie. Najviac dnes napadlo na Orave, ale snežilo aj v južnejších okresoch a snehové krúpky sa dokonca tvorili aj na rozhraní Prešovského a Košického kraja.

Počas víkendu bude znova mrazivo a dokonca na polovici nášho územia nevystúpi teplota nad 0 °C. Chladnejšie bude práve zajtra, kedy celodenný mráz môže byť až v okolí Košíc a na juhu stredného Slovenska.

Maximálne teploty v sobotu
Maximálne teploty v sobotu

Minimálne teploty budú klesať už pomerne hlboko a to aj do -6 °C a to hlavne v nočných hodinách. Pôjde o prvé silnejšie mrazy túto sezónu. Zima sa tak opäť raz pomaly priblížila a takéto počasie a teploty sú v túto dobu normálne, ba priam žiadané.

Minimálne teploty
Minimálne teploty

V nedeľu a v pondelok sa však o niečo oteplí a mrazy by už nemali byť také silné. Dokonca aj počas dňa vystúpi teplota v severnej polovici územia do +5 °C a v tej južnej aj to +8 °C.

Okrem mrazov môžete očakávať ďalšiu snehovú nádielku. Aké počasie čaká vaše mesto si môžete pozrieť v dennej alebo aj hodinovej predpovedi tu