Cez víkend sa vrátia zrážky. Na začiatku týždňa sa ochladí

Článok
V priebehu víkendu sa opäť zamračí a rozprší. Budúci týždeň si nás otestuje ako sme pripravení na zimu.
Posledné dni tohto pracovného týždňa boli prevažne slnečné a pokojné počasie nás čaká ešte v priebehu piatka. Počasie sa výrazne zmení počas víkendu, ale pomerne príjemné teploty budú na našom území zotrvávať aj naďalej. Na začiatku nového pracovného týždňa sa k nám prepadne vzduch z Arktídy, a tak sa veľmi výrazne ochladí.

Víkend upršaný najmä na severe
Počas víkendu sa nad Poľskom prehĺbi oblasť nižšieho tlaku, ktorá bude súvisieť s frontálnym systémom. Ten ovplyvní počasie predovšetkým na severe a východe. Tu sa očakáva v sobotu prevažne veľká oblačnosť až zamračené s dažďom. Na zvyšku Slovenska čakáme zrážky len miestami.
V priebehu víkendu sa zrážky rozšíria, ale stále budú sústredené najmä na severe a východe. Denné teploty vystúpia na +18 až +25°C. Nočné teploty budú klesať na +15 až +9°C.

 Budúci týždeň sa ochladí aj o 10°C
Prvá polovica budúceho týždňa bude veľmi studená. Medzi tlakovou nížou nad Pobaltím, ktorá bude siahať až nad severné Fínsko a tlakovou výšou so stredom nad Britskými ostrovmi prenikne do našej oblasti od severu studený, pôvodom arktický vzduch.
V pondelok očakávame na celom území daždivé a veľmi veterné počasie s teplotami medzi +13 až +19°C.
Od utorka by na našom území malo zavládnuť slnečné, ale chladné počasie. Denné teploty sa budú pohybovať len medzi +10 až +17°C a nočné teploty budú klesať na +7 až 0°C. Prízemné mrazy tak budú pomerne časté.
img