Cez víkend zavládne pochmúrne počasie

Článok
Slnečné počasie nás tak skoro nečaká. Zrážkovo bohaté dni budú pokračovať. Oblačnosti bude aj počas víkendu veľa.

Počas nasledujúceho víkendu zavládne na našom území pochmúrne počasie. Postará sa o to tlaková níž, ktorá by akoby nevedela kam sa má presunúť. Z Britských ostrovov si to namieri nad severné Taliansko a Alpy, kde sa však veľmi nezdrží a už v noci na nedeľu sa začne sťahovať cez Rakúsko a Českú republiku nad severné Poľsko. V ďalších dňoch sa ďalej presunie nad Škandináviu. Práve toto trasovanie tlakovej níže prinesie oblačné počasie s jednotlivými zrážkovými poliami a s prechodným zosilnením vetra.

V sobotu oblačno a oteplenie

V sobotu sa ešte veľa zrážok nevyskytne. Zavládne prevažne oblačné až zamračené počasie. Zrážky sa očakávajú len v podobe prehánok a to najmä v oblasti Vysokých a Nízkych Tatier. Od juhu k nám prenikne teplejší vzduch a počas dňa sa teploty vyšplhajú na +7 až +13°C. O niečo chladnejšie bude na severe.

V noci na nedeľu sa rozprší

V noci na nedeľu sa postupne na mnohých miestach nášho územia rozprší. Hranica sneženia sa bude pohybovať okolo hranice 1300 metrov. Počas dňa zrážky ustanú a na západe sa môže oblačnosť aj zmenšiť. V oblasti Tatier sa ešte môžu vyskytovať snehové prehánky. O niečo sa ochladí a teplota počas dňa vystúpi už len na +5 až +11°C.

V pondelok sa opäť na mnohých miestach rozprší. Cez naše územie bude postupovať studený front a to už veští blížiace sa ochladenie za frontom.

img