Cez víkend zavládne pokojné počasie a bude sa otepľovať

06.04.2018 o 11:53 - P.M.
Článok

Po dnešnom súce pokojnom, ale relatívne chladnejšom počasí nás čaká oveľa príjemnejší víkend. Zrážky sa očakávajú len minimálne a teploty budú každým dňom stúpať.

Cez víkend zavládne pokojné počasie a bude sa otepľovať

Do našej oblasti sa v uplynulých hodinách dostal za studeným frontom chladnejší vzduch. Teploty oproti včerajšiemu dňu poklesli aj o 5°C, no od zajtra sa teploty začnú vracať do oveľa teplejších pásiem. 

Začne k nám prúdiť teplý vzduch

Od západu sa začala v priebehu dnešného dňa zmenšovať oblačnosť. To súvisí s tým, že cez Nemecko, Poľsko a Bielorusko sa začína presúvať stred tlakovej výše, ktorá sa v nedeľu dostane nad Rusko. Už zajtra sa postupne dostaneme na jej zadnú časť a tak k nám začne prúdiť teplejší vzduch od juhu.

Jeho prílev sa zintenzívni v priebehu nedele, kedy sa do našej oblasti začne dostávať vzduch až z Afriky.

Teploty budú stúpať

Maximálne denné teploty budú každým dňom stúpať. V sobotu sa budú teploty pohybovať od +13 do +19°C a v nedeľu už od +15 až do +21°C. Ešte teplejšie bude v pondelok, kedy sa teploty vyšplhajú už na +17 až +23°C.

Od utorka sa síce pridajú búrky, ale teploty budú naďalej pomerne vysoké.

Cez víkend zavládne na našom území prevažne jasné až polooblačné počasie. Zrána sa však budú vyskytovať hmly alebo nízka oblačnosť, ktorá sa môže udržať aj po celý deň. Zrážky sa očakávajú len minimálne.