Cez víkend zavládne slnečné počasie a teploty pôjdu cez hranicu +30°C

Článok
Prvá vlna tropického počasia trápi nielen naše územie, ale aj mnohé ďalšie štáty. Horúce počasie bude panovať aj nasledujúce dni.

O súčasný charakter počasia sa stará tlaková výš, ktorá sa presúva cez naše územie smerom nad východnú Európu. Už v priebehu soboty by sa jej stred mal dostať nad Ukrajinu a do našej oblasti sa tak po jej zadnej strane zintenzívni prílev horúceho vzduchu. Ortuť teplomera sa v najbližších dňoch môže na juhu dostať až k hodnote +33°C.

 

Horúci aj budúci týždeň

Počas víkendu bude na celom našom území prevládať jasné až polojasné počasie. Zrážky sa vôbec neočakávajú a teploty pôjdu nahor. V sobotu by sa maximálne teploty mali pohybovať do +30°C, ale v nedeľu až do +32°C.

 

V pondelok by prílev teplého vzduchu mal do našej oblasti vyvrcholiť, a tak ortuť teplomera môže na juhu územia ukázať hodnotu až +33°C. Ochladenie by však malo prísť už počas dňa, kedy sa na severe očakávajú aj prehánky a búrky. V ďalších dňoch búrok pribudne.

Vysoké teploty zvyšujú riziko požiarov

Slnečné a teplé počasie niekomu spôsobuje radosť, no poľnohospodári na západe Slovenska rozhodne radosť nemajú. Panuje tu totiž sucho, ktoré sa v nasledujúcich dňoch ešte zvýši. Najkritickejšia situácia je na Záhorí, kde index požiarneho nebezpečenstva dosahuje najvyšší stupeň. V prírode sa preto neodporúča manipulovať s otvoreným ohňom.

Víkend si tak užite najlepšie v záhrade alebo pri vode. Vydýchneme si až na začiatku týždňa.

TIP: Nakúpte mobily, tablety, počítače a ďalšie vybavenie na TPD.sk teraz so zľavou.

img