Chorvátske zemetrasenie má prvú obeť. Zomrelo 15- ročné dieťa

23.03.2020 o 20:25 - Peter Minárik
  • Článok

Nedeľňajšie zemetrasenie v Chorvátsku si vyžiadalo oficiálne už aj prvý ľudský život. Zemetrasenie, ktoré zasiahlo Záhreb bolo najsilnejšie za uplynulých 140 rokov.

Chorvátske zemetrasenie má prvú obeť. Zomrelo 15- ročné dieťa

Život 15-ročného dievčaťa si vyžiadalo zemetrasenie s magnitúdou 5,3, ktoré v nedeľu ráno zasiahlo chorvátsku metropolu Záhreb a jej okolie. Informoval o tom v pondelok riaditeľ tamojšej detskej nemocnice Goran Roič, píše agentúra HINA.

"Napriek všetkej snahe lekárov dievča podľahlo ťažkým zraneniam," povedal Roič. Pri nedeľňašom zemetrasení utrpelo zranenia aj viacero ďalších osôb.

Podľa Európsko-stredomorského seizmologického strediska (EMSC) malo zemetrasenie epicentrum sedem kilometrov severne od Záhrebu. Išlo o plytké zemetrasenie, pretože jeho hypocentrum sa nachádzalo len v hĺbke desať kilometrov. Zaznamenané boli aj dva dotrasy s magnitúdou 5,0 a 3,7.

V dôsledku otrasov došlo k popraskaniu obvodových múrov mnohých budov, ako aj k poškodeniu striech domov. Ulice v centre Záhrebu boli pokryté troskami. Na niektorých budovách sa zrútili komíny. V meste bolo hlásených aj niekoľko požiarov a došlo ku krátkodobému výpadku v dodávkach elektrickej energie.

Najnovšie správy