Chorvátskym Záhrebom opäť otriasli zemetrasenia

24.03.2020 o 21:30 - Peter Minárik
  • Článok

Chorvátska metropola sa pred niekoľkými minútami opäť zatriasla a ľudia v panike začali vybiehať zo svojich domovov. Záhreb eviduje dve zemetrasenia za sebou.

Chorvátskym Záhrebom opäť otriasli zemetrasenia

Chorvátska zem sa opäť triasla. Krátko pred deviatou hodinou otriasli Záhrebom a okolím dve zemetrasenia, ktoré ľudí opäť poriadne vystrašili.

Prvé zemetrasenie prišlo podľa Európsko-stredomorského seizmologického centra o 20:50 s magnitúdou 3,2. O tri minúty neskôr, teda o 20:53 prišlo silnejšie zemetrasenie, ktoré Európsko-stredomorské seizmologické centrum predbežne vyhodnotilo na intenzitu s lokálnou magnitúdou 3,5. 

Chorvátskí seizmológovia na Twitteri však informovali, že prvé zemetrasenie malo silu 3.2 a druhé 2.2.

Epicentrá zemetrasenia sa nachádzali v blízkosti oblasti Markuševac. Táto oblasť sa nachádza na úpätí pohoria Medvednica, ktoré sa nachádza hneď nad Záhrebom a toto pohorie priamo zasahuje do centra hlavného mesta.

Obyvatelia hlásia, že otrasy trvali zhruba 5-6 sekúnd. Zatiaľ nie sú hlásené škody. Intenzitu zemetrasenie seizmológovia ešte upresňujú. 

V uplynulých hodinách ide už o dvanáste zemetrasenie v priebehu 63 hodín. Najsilnejšie so silou 5.5 udrelo v nedeľu a poškodilo niekoľko budov. Pri nedeľňajšom zemetrasení zahynulo aj 15-ročné dievča.

Viac o nedeľňajšom zemetrasení v Chorvátsku nájdete TU.

Najnovšie správy