Ďalší hurikán v Atlantiku. Mieri na Floridu

31.07.2020 o 17:38 - Veronika Andrejková
  • Článok

Hurikán Isaias už zasiahol Bahamy a teraz mieri k Floride. Cez noc sa zintenzívnil a počas víkendu dosiahne pobrežie USA.

Ďalší hurikán v Atlantiku. Mieri na Floridu
zdroj: NASA

Tropická búrka Isaias sa tesne pred tým, ako dosiahla dnes ráno pobrežie Bahám zmenila na hurikán 1. kategórie. Pokračovať bude pozdĺž ostrovov až k Floride.

Nárazy vetra už dosahujú 130 km/h a varovania pred silným dažďom, zosuvom pôdy a vetrom, ktoré môžu potenciálne ohroziť aj životy sú vydané na Bahamách, Haity či v Dominikánskej republike.

Začiatkom dnešnej noci už intenzívny dážď môžu očakávať na južnom a juhovýchodom pobreží Floridy a začiatkom týždňa aj Južnej Karolíne.

Počas nasledujúcich hodín sa však podmienky v hurikáne môžu zhoršiť a ešte stále môže zosilnieť. Okolo jadra sa nachádzajú potenciálne nové bunky, ktoré môžu hurikán posilniť. Rovnako aj podmienky na Bahamách sú prospešné pre udržanie sily hurikánu.

Niektoré oblasti na pobreží Floridy sú zle odvodnené, preto môžu lokálne vzniknúť aj silné záplavy. Podľa najnovších prognóz by zbytky hurikánu mali zasiahnuť celé východné pobrežie USA.

Najnovšie správy