Ďalší vpád arktického vzduchu. V USA je už zima v plnom prúde

02.11.2020 o 14:00 - New York, Spojené štáty americké - Veronika Salayová
  • Článok

Kým Európa ešte nezaznamenala veľmi výrazný vpád arktického vzduchu, v USA je situácia opačná. Tam už vo viacerých štátoch niekoľkokrát nasnežilo. A aj november u nich začal veľmi mrazivo.

Ďalší vpád arktického vzduchu. V USA je už zima v plnom prúde
Ilustračné. Foto: unsplash

Severovýchod USA počas včerajška zasiahol veľmi výrazný vpád arktického vzduchu, ktorý do štátov východného pobrežia priniesli veľmi nízke teploty a výrazné sneženie. 

Obyvatelia tak môžu mať dojem, že zima je u nich v plnom prúde, hoci stále u nich, rovnako ako u nás, panuje meteorologická jeseň.

Štátmi na severovýchode USA sa počas včerajšieho dňa prehnal veľmi silný studený front, pričom výrazné ochladenie sprevádzal aj silný vietor či krupobitie. Od oblasti Veľkých jazier až po štát New York od včera sprevádza veterné počasie spojené so snežením. 

Vo vnútrozemí od brehov jazier až po severné časti štátu New York sa očakáva, že počas dnešného a zajtrajšieho dňa napadne do 10 cm snehu a lokálne až do 15 cm. Výdatné sneženie sa očakáva aj v oblasti Nového Anglicka.

Zdroj: Accuweather
Zdroj: Accuweather 

Studený front bude počasie na severovýchode USA ovplyvňovať až do utorka. 

Teploty môžu klesnúť až -12 °C a rozfúka sa veľmi silný vietor, ktorý môže lámať konáre stromov a strhávať elektrické vedenia. Pre tieto oblasti platia aj výstrahy pred nepriaznivým počasím. 

Najnovšie správy