Ďalšie sneženie v Tatrách. Počas noci sa zabelelo aj v Česku

18.09.2022 o 16:10 - Veronika Sádovská

S ochladením prechádzali v noci našim územím aj zrážky. Vo vyšších polohách sa zmenili na snehové. Nasnežilo už aj u našich susedov.

Ďalšie sneženie v Tatrách. Počas noci sa zabelelo aj v Česku
zdroj: ČHMÚ

Máme pred sebou znova o niečo chladnejšie počasie. Počas noci našim územím prechádzalo zrážkové pole, z ktorého najviac napršalo na severe a východe Slovenska.

Na severe, hlavne v Žilinskom kraji, spadlo do 16 mm zrážok. Na východe, v Prešovskom kraji, sa už zrážky zmenili s nadmorskou výškou aj na snehové. Najvyššie úhrny zrážok sú na Zemplíne.

V horských oblastiach u nás tak pribudol ďalší sneh. Počas noci na horách husto snežilo. To skomplikovalo aj záchrannú akciu Horskej záchrannej služby, ktorá prevážala tehotnú ženu z Chaty pod vrchom do nemocnice. 

Nasnežilo aj v Česku

Zrážkové pole prechádzalo aj územím našich susedov. Hranica sneženia klesla pod 1 500 metrov a tak sa zabeleli aj České pohoria. 

Sneh padal na najvyššom vrchu - Sněžke, ktorá má 1 603 m nad morom, ale aj nižšie. Napríklad aj na obľúbenej turistickej ubytovni Labská bouda, ktorá je vo výške 1320 m nad morom.

Sneh padal približne od výšky 1 200 m nad morom. Nižšie už boli zrážky zmiešané alebo dažďové.

Dnes nás stále čaká chladné počasie

Aj nedeľa je podobne ako sobota chladná a zamračená. Prúdi k nás studený morský vzduch, ktorý je zároveň vlhký, takže sa tvoria početné prehánky. 

Dnešná teplota nevystúpi nad +20 °C. Maximálne je okolo +18 °C. A na horách vo výške 1 500 m okolo +1 °C.