Dážď bude pokračovať aj počas víkendu

Článok
Predovšetkým západnú časť Slovenska trápi aktuálne dážď. Ten bude pokračovať aj počas víkendu.
Dáždniky alebo pršiplášte majte stále pri sebe. Počasie na našom území totiž ovplyvňuje a počas celého víkendu aj naďalej bude tlaková níž, ktorá sa prehlbuje nad oblasťou Jadranu a postupne sa bude presúvať nad Balkán. Pršať bude predovšetkým na západnom Slovensku, kde spadne niekoľko desiatok milimetrov zrážok. Relatívne pokojné a priaznivé počasie očakávame na východe nášho územia.

V sobotu aj búrky
Prvý víkendový deň bude na našom území v znamení oblačnej až zamračenej oblohy. Pršať bude predovšetkým v západnej polovici územia, pričom ojedinele môžu byť zrážky aj výdatnejšie. Prispieť tomu môžu aj ojedinelé búrky. Na východnom Slovensku sa zrážky očakávajú len výnimočne. Denné teploty sa v sobotu dostanú na +17 až +23°C, na východe až do +26°C.

 Nedeľa na západe stále upršaná
V priebehu nedele sa počasie oproti sobote príliš nezmení. Stále by na západe malo pršať. Bez zrážok by sa mohol zaobísť opäť východ nášho územia. Denné teploty sa dostanú na +18 až +23°C. Teplejšie bude opäť na východe.
Celkové kumulované zrážky do nedele:

Počas víkendu sa teda treba pripraviť na výdatnejšie zrážky, ktoré na západnom a strednom Slovensku môžu dvíhať hladiny vodných tokov. Situácia sa zlepší v pondelok.
img