Dážď neustáva. Najviac naprší na západe

05.10.2019 o 10:53 - V.A.
  • Článok

Od včerajšieho večera nad naše územie prenikajú frontálne zrážky. Najviac zatiaľ napršalo na západe až severozápade. Inak to nebude ani počas dnešného dňa.

Dážď neustáva. Najviac naprší na západe

Pršať začalo včera na západe a postupne zrážkový systém postupoval na východ našej krajiny. Aktuálne prší už na celom území.

zdroj: SHMÚ
zdroj: SHMÚ

Najviac zrážok spadlo zatiaľ na slovensko-českom pohraničí. Zrážkomerné stanice odtiaľ hlásia od 10 do 13 mm zrážok. Smerom na východ sa toto číslo zmenšuje.

Súvisi to aj s tým, že dážď na západe je intenzívnejší. Kým tam sú zrážky miestami aj intenzívne, cestou na východ na "vyprší" a dorazia tam už len prehánky a mrholenie.

Aktuálna poloha zrážok
Aktuálna poloha zrážok

Front priniesol aj ochladenie. Teploty sa u nás pohybujú maximálne do 10 stupňov na juhozápade. Na východe je najviac 8 stupňov v južnej časti.

Okrem toho počas dnešného dňa ochladenie spôsobí aj znižovanie hranice sneženia, ktorá by mala do zajtrajšieho dňa klesnúť približne na 1000 m n. m.

Zrážkový systém, ktorý práve prechádza našim území pochádza z ex-hurikánu Lorenzo, ktorý zasiahol Azory a spôsobil škody aj v Írsku.

Najnovšie správy