Dážď priniesol desiatky milimetrov zrážok. Pršať už prestáva

07.09.2020 o 12:33 - Veronika Salayová
  • Článok

Počas noci a dnešného predpoludnia na mnohých miestach Slovenska výdatne pršalo. Dážď do niektorých oblastí priniesol viac ako 55 mm zrážok. 

Dážď priniesol desiatky milimetrov zrážok. Pršať už prestáva
Ilustračné. Foto: unsplash

Výdatný lejak sa prehnal Slovenskom počas noci a dnešného predpoludnia. Pršalo najmä v severozápadnom, strednom a severnom Slovensku, kde sa počas noci vyskytli aj búrky. Predpoludním bolo daždivo na západnom, strednom a severovýchodnom Slovensku.

Zrážky už pomaly na našom území doznievajú. Aktuálne ešte prší na východ od Muránskej planiny, v širšom okolí Levoče, Spišskej Novej Vsi, Kežmarku a Starej Ľubovne. Zrážky sa pohybujú na severovýchod a pomaly opúšťajú naše územie. 

Výdatný lejak priniesol na viaceré miesta Slovenska aj vysoké úhrny zrážok. Najviac napršalo v Starej Lesnej, kde dážď od polnoci priniesol až 57,4 mm. Nad 50 mm zrážok napršalo aj v Žarnovici, kde zrážkomerná stanica zaznamenala úhrn 50,5 mm. Najviac tam napršalo od 3.00 do 8.00 hod. 

Veľké množstvo zrážok spadlo aj v Hronskej Breznici - Jasenovej v okrese Zvolen, kde po 3.00 hod. napršalo 49,8 mm zrážok. V podtatranských oblastiach najviac napršalo v Bešeňovej, kde lejak priniesol 48,9 mm.

Úhrny nad 40 mm zrážok boli na viacerých miestach Slovenska, napríklad Žiar nad Hronom, Donovaly, Liptovská Osada, Ružomberok, Polomka či Tatranská Polianka.

 

Najnovšie správy