Dážď ustáva. Večer príde od juhozápadu sneženie

08.02.2021 o 12:44 - Peter Minárik
  • Článok

Uplynulá noc priniesla do regiónov severného a východného Slovenska mrznúci dážď, ktorý spôsobil veľké problémy. Situácia sa už začína upokojovať.

Dážď ustáva. Večer príde od juhozápadu sneženie

Frontálne rozhranie počas uplynulej noci prinieslo do našej oblasti veľmi nepríjemné počasie. Mrznúci dážď zasiahol predovšetkým severné a východné Slovensko, kde spôsobil množstvo problémov.

S príchodom ranných hodín sa však situácia začala upokojovať, keďže teplý vzduch sa z vyšších vrstiev dostal až do spodných vrstiev atmosféry.

Mrznúci dážď sa zmenil na dážď a ten práve teraz začína na našom území od západu ustávať. Ďalšie zrážky však prídu už čoskoro.

Už teraz sa nad Maďarskom nachádza plytká tlaková níž s ktorou súvisí ďalšie zrážkové pole. To sa teraz nachádza nad Rakúskom a západným Maďarskom. V priebehu dnešného večera začne ovplyvňovať aj počasie u nás. 

Prvé zrážky sa na našom území vyskytnú na západe Slovenska po 16:00, kedy sa od juhozápadu postupne rozsneží. 

Sneženie by sa malo vyskytovať na mnohých miestach s výnimkou južných okresov Banskobystrického kraja a v Košickom kraji. Na juhu Podunajskej nížiny by sa malo jednať o zrážky zmiešané.

V priebehu večerných a nočných hodín počítajte s tým, že sa od severu začne ochladzovať a postupne bude mrznúť na celom našom území. Mokré vozovky tak môžu namŕzať.

Sneženie počas nasledujúcej noci, ktoré bude ustávať až ráno neprinesie veľa snehu. Prevažne by sa malo jednať o poprašok, na východnom Slovensku môže napadnúť do 5 cm nového snehu.

Najnovšie správy