Dnes bude slnečno a veľmi teplo. Oblohu navyše zafarbí prach zo Sahary

24.02.2021 o 06:01 - Dominik Cenkner
  • Článok

Zima na Slovensku ustupuje, minimálne v týchto dňoch, kedy to takmer na celom území vyzerá skôr ako počas jari než v zime. Dnešný deň okrem toho prinesie ešte vyššie teploty ako včera a nad naše územie sa dostane aj prach zo Sahary.

Dnes bude slnečno a veľmi teplo. Oblohu navyše zafarbí prach zo Sahary
Ilustračné foto, zdroj: Michal Vojtas

Počasie nad našim územím bude ovplyvňovať veľmi teplý vzduch. V ňom sa bude nad južnou, strednou a východnou Európou udržiavať oblasť vyššieho tlaku vzduchu.

Počas dňa teda bude slnečno a veľmi teplo. Spočiatku sa môžu miestami vyskytnúť hmly alebo nízka oblačnosť.

Popoludní s nimi treba počítať ojedinele aj v nižších polohách. Na cestách si preto dajte pozor a nezabudnite na vhodné svietenie.

Čo sa teplôt týka, tie oproti včerajšku dnes vystúpia ešte vyššie. A to dokonca aj o 2 či 3 °C.

Maximálna denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí od +11 °C do +17 °C. Na miestach, kde sa hmla alebo nízka oblačnosť udržia dlhšie a na severovýchode územia to bude od +4 °C do +10 °C

Vietor nás dnes trápiť nebude. Očakáva sa totiž, že bude fúkať len slabý vietor.

Čo nás však môže potrápiť je prach zo Sahary, ktorý sa už počas včerajšieho dňa dostal aj k nám na Slovensko. Aj keď nad hlavami nebudeme mať mraky, obloha môže kvôli tomu aj dnes dostať odtiene sivej, žltej či hnedej farby.

Počasie sa výraznejšie meniť nebude ani v ďalších dňoch. V sobotu sa však čaká mierne ochladenie, kedy teploty vystúpia len do +10 °C.

Najnovšie správy