Dnes je pred nami veľmi teplý deň. K večeru sa môžu objaviť búrky

28.07.2020 o 06:00 - Dominik Cenkner
  • Článok

Všetci, ktorí majú radi vysoké teploty, si dnes prídu na svoje. Vďaka vrcholiacemu prílevu veľmi teplého vzduchu od juhozápadu bude na Slovensku, najmä tom západnom, poriadne teplo.

Dnes je pred nami veľmi teplý deň. K večeru sa môžu objaviť búrky
Ilustračné. Foto: hurriyetdailynews.com

Teploty počas dnešného dňa sa v niektorých lokalitách môžu vyšplhať až na +35 °C. Je možné, že to môže byť aj o niečo viac. Bude preto zaujímavé sledovať, či si tohtoročný teplotný rekord udrží Senica, kde 10. júla tohto roku namerali +35,3 °C.

Meteorológovia vydali pred vysokými teplotami aj výstrahy. Výstraha prvého stupňa platí pre časť západného a juh stredného Slovenska. Druhý stupeň zas platí pre krajný západ a juhozápad nášho územia.

Takéto teplé počasie môže predstavovať potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Netreba preto zabúdať na pitný režim a taktiež na to, aby sme obmedzili pobyt na priamom slnku okolo poludnia.

Veľké škody môžu spôsobiť aj požiare, a to najmä v suchších oblastiach. V žiadnom prípade sa preto neodporúča zakladať oheň v otvorených priestoroch, napr. v prírode, kde môže ľahko dôjsť ku katastrofe.

Počas dňa začne počasie v strednej Európe ovplyvňovať studený front, ktorý bude do Nemecka, Česka, Rakúska a Poľska prinášať pomerne intenzívne búrky. Tie sa môžu vyskytnúť aj u nás a môžu byť pomerne intenzívne. Aj pred nimi platia výstrahy 1. stupňa

Najnovšie správy