Dnes nás čakajú dve vlny búrok. Búrky budú aj intenzívne

20.06.2019 o 12:27 - Peter Minárik
  • Článok

Štvrtok prinesie na naše územie veľké množstvo búrok. Tie sa už v týchto chvíľach začínajú na našom vytvárať, no s pribúdajúcimi hodinami ich bude výrazne viac.

Dnes nás čakajú dve vlny búrok. Búrky budú aj intenzívne

Slovensko dnes zažije veľmi búrlivý deň. Najskôr nás čakajú orografické búrky z tepla, ktoré sa už v týchto chvíľach začínajú na našom území vytvárať a v priebehu dnešného večera dorazia od severozápadu frontálne búrky.

Najskôr búrky z tepla

Prvé búrky sa už teraz na obed objavujú na Kysuciach a v okolí Žiliny. Počas dňa však treba počítať s výrazným vývojom kopovitej oblačnosti na celom našom území z ktorej sa predovšetkým na strednom a východnom Slovensku budú tvoriť aj búrky.

Búrky na strednom a východnom Slovensku budú viazané na hory a lokálne môžu prinášať intenzívne prívalové zrážky, ktoré podobne ako včera môžu spôsobovať komplikácie. Takto to vyzerá s výskytom orografických búrok, počas dnešného popoludnia.

predpoveď búrok na popoludnie
predpoveď búrok na popoludnie

Podvečer frontálne búrky

Výraznejšie búrky by mali zasiahnuť aj západné Slovensko. V podvečerných a večerných hodinách, okolo 18:00 by z Rakúska a Moravy mali nad naše územie postupovať búrky, ktoré vytvoria ucelenejší lineárny celok. Pôjde o frontálne búrky, ktoré sa budú tvoriť na čele postupujúceho studeného frontu.

Večerné búrky budú sprevádzané už aj silnejším nárazovým vetrom a padať môžu aj krúpy. Vyskytnú sa najmä na západnom a severozápadnom Slovensku.

predpoveď búrok na podvečer
predpoveď búrok na podvečer

Studený front sa v nasledujúcich dňoch bude na našom území vlniť, a tak so silnejšími búrkami počítajte aj v nadchádzajúcich dňoch. 

Najnovšie správy