Dnes odštartuje citeľné otepľovanie. Vrchol dosiahne vo štvrtok až na

- P.M.
Článok
Nasledujúce dni budú na našom území veľmi teplé. Vzhľadom k septembrovému charakteru počasia môžeme povedať, že až extrémne teplé.

Len minulý týždeň sa ortuť teplomera na našom území ledva šplhala k maximám okolo +20°C. Uplynulý týždeň skončil teplotne výrazne podpriemerný a tento týždeň bude o opačnom extréme. Týždeň ako celok by mal byť teplotne výrazne nadpriemerný. Maximálne denné teploty budú atakovať hranicu až +35°C.

 

Počasie v Európe prevezme pod kontrolu výrazný komplex tlakových níží, ktorý sa bude ťahať od Britských ostrovov až nad Afriku. Hlavná tlaková níž sa bude nachádzať nad Britskými ostrovmi a okolo nej by do našej oblasti mal vo výškach prúdiť veľmi teplý vzduch až z ďalekej Sahary, kde sa v týchto dňoch šplhá teplota až k +45°C.

teplý vzduch k nám bude prúdiť až z ďalekej Afriky, dáta: in-pocasie.sk

Už zajtra zavládne na našom území prevažne polojasné až polooblačné počasie s teplotami, ktoré na juhu môžu prekonať hranicu +30°C. Na zvyšku územia sa teploty budú pohybovať v intervale +25 až +30°C. Teplé počasie však pokazí pomerne silný nárazový vietor.

 

Vo štvrtok bude mimoriadne teplo. Pri slnečnom počasí a naďalej silnejšom južnom vetre sa maximálna denná teplota vyšplhá na +28 až +34°C.

Teplé počasie dlho nevydrží, pretože už v piatok dorazí studený front s búrkami a s ochladením.

očakávaný vývoj počasia na nasledujúce dni

Na štvrtok si tak rozhodne plánujte dovolenku alebo oddych pri vode. Aby sa teplota šplhala až k +35°C je v našej oblasti na druhú polovicu septembra mimoriadne neštandardné a takéto vysoké teploty sa zrejme už nebudú tento rok opakovať.