Dnes príde mrznúci dážď aj sneh. Dajte pozor na cestách !

12.12.2019 o 01:00 - Peter Minárik
  • Článok

Po slnečnej strede nás dnes čaká výrazné zhoršenie počasia. Frontálne rozhranie prinesie početné zrážky, ktoré vytvoria na našom území aj veľmi nebezpečné podmienky.

Dnes príde mrznúci dážď aj sneh. Dajte pozor na cestách !

V našej oblasti zavládne nasledujúce hodiny nepriaznivé počasie. Počasie sa začne zhoršovať v priebehu dnešného dopoludnia od juhozápadu, kedy sa nad naše územie začne nasúvať pomerne výrazné zrážkové pole, ktoré sa postará o dážď, sneženie, no aj mrznúci dážď pri ktorom sa bude vytvárať poľadovica.

Zrážky by mali spočiatku vypadávať v podobe snehu, no veľmi rýchlo prejdú na západnom a na juhu stredného Slovenska do zrážok zmiešaných, či kvapalných pri ktorých sa začne vytvárať poľadovica.

Tá ako vidieť na mape očakávaného počasia v priebehu dnešného dňa bude najmä na západnom Slovensku plošnejšieho charakteru. 

očakávaný charakter počasia a skupenstvo zrážok dnes popoludní
očakávaný charakter počasia a skupenstvo zrážok dnes popoludní

Na sneženie sa dážď v oblasti západného Slovenska začne meniť v priebehu nasledujúcej noci, no sneh by na západe Slovenska mohol napadnúť až zajtra a predovšetkým v noci z piatka na sobotu, kedy by sa už západné Slovensko malo nachádzať v chladnejšom vzduchu.

Zatiaľ čo západ Slovenska bude sužovať poľadovica, tak stredné Slovensko sa musí pripraviť na výdatnejšie sneženie, ktoré zasiahne predovšetkým polohy od nadmorskej výšky 400 m n.m.

Napadnúť môže niekoľko centimetrov snehu, pričom na horských priechodoch by mohlo napadnúť 20 až 40 cm čerstvého snehu. Viac o situácii v jednotlivých okresoch Slovenska sa dozviete TU.

Najnovšie správy