Dnes prídu výdatné a trvalé zrážky. Sever zasypú desiatky centimetrov snehu

12.04.2021 o 11:11 - Peter Minárik
  • Článok

Studený front, ktorý v priebehu dnešného dňa začne ovplyvňovať počasie na našom území prinesie výdatné zrážky, ktoré predovšetkým na severe územia budú vo forme snehu.

Dnes prídu výdatné a trvalé zrážky. Sever zasypú desiatky centimetrov snehu

Už dnes sa počasie na našom území zásadne zmení. Počas popoludnia začne počasie na našom území ovplyvňovať studený front, ktorý sa nad našou oblasťou zvlní. Práve vlniaci sa studený front spôsobí, že okrem ochladenia nás čakajú trvalé a výdatnejšie zrážky.

Na studenom fronte sa totiž začnú vytvárať jednotlivé vlny, ktoré k nám budú prinášať spomínané výrazné zrážky.

Prvé zrážky dorazia dnes popoludní do oblasti severozápadnej polovice územia. Malo by ísť o prehánky, prípadne slabšie búrky, ktoré v priebehu dnešného podvečera a noci na utorok prejdú do trvalejšieho a výdatného dažďa.

Už do zajtra rána môže v severozápadnej polovici územia spadnúť niekoľko desiatok milimetrov zrážok, pričom výdatné zrážky budú pokračovať.

Tie sa na našom území budú vyskytovať prakticky až do piatkového rána. Dovtedy prinesú na naše územie desiatky milimetrov zrážok. Ich rozloženie je aktuálne ešte neisté, no je zrejmé, že najviac zrážok spadne v oblasti hôr.

Do piatka by na Slovensku malo napršať od 30 do 70 mm zrážok, čo môže spôsobiť vzostupy vodných tokov. Na severe Slovenska bude od utorka snežiť a tieto zrážky budú vo forme snehu. Tu môže napadnúť až do 30 cm ťažkého, mokrého snehu.

Najnovšie správy