Dnes sa na Slovensko vráti zima. Počítať treba so snežením i mrazmi

05.03.2021 o 06:01 - Dominik Cenkner
  • Článok

Po teplých dňoch sa k nám v závere tohto pracovného týždňa vráti zima. Na niektorých miestach sa poriadne ochladí a najmä na severe treba počítať aj so snežením.

Dnes sa na Slovensko vráti zima. Počítať treba so snežením i mrazmi
Ilustračné foto, zdroj: thepioneerwoman.com

Počasie u nás dnes bude ovplyvňovať teplotne výrazný studený front. Ten v brázde nízkeho tlaku vzduchu, ktorá do strednej Európy zasahuje od severovýchodu, postúpi cez našu oblasť ďalej na juh.

Zároveň sa do strednej Európy od severozápadu rozšíri okraj tlakovej výše. Týmto dvom útvarom tak môžeme „vďačiť“ za dnešné počasie.

Dnes preto bude prevládať oblačná až zamračená obloha. Na viacerých miestach, najmä v Žilinskom, v Prešovskom a na severe Banskobystrického a Košického kraja, sa očakáva sneženie alebo snehové prehánky.

V nižších polohách to bude dážď alebo dážď so snehom. Miestami budú popoludní zrážky ustávať a zmenšovať sa bude aj oblačnosť.

Počítať treba aj s tvorbou snehových jazykov či poľadovice. Na cestách preto buďte opatrní.

Ako sme spomínali v úvode, oproti predchádzajúcim dňom sa ochladí. Najvyššia denná teplota vystúpi na -1 °C až +5 °C.

Teplejšie bude len miestami v Banskobystrickom kraji a na dolnom Zemplíne. V týchto častiach Slovenska teplota vystúpi od +5 °C do +11 °C.

Fúkať bude prevažne severný vietor 4 až 10 m/s. V nárazoch miestami do 15 m/s. Na horách sa očakáva prudký až búrlivý vietor.

Chladnejší ráz počasia sa očakáva aj počas víkendu. Najmä v noci budú teploty klesať miestami aj pod -10 °C.

Najnovšie správy