Dnes sa opäť oteplí. Zajtra sa počasie pokazí

Článok
Po nepriaznivom víkende sa počasie začalo zlepšovať. Dnes nás čaká pomerne stabilné počasie. Streda však opäť prinesie zmenu.
Nepriaznivé počasie počas víkendu prinieslo množstvo javov. Slovensko bičoval najmä silný vietor, ale aj pomerne výdatný dážď. V priebehu pondelka sa počasie začalo opäť zlepšovať a dnešný deň sa bude viesť v podobnom duchu. Stabilné počasie však nevydrží dlho. Už zajtra počasie ovplyvní ďalší front, ktorý prinesie zrážky. Zároveň sa na našom území aj rozfúka.

Dnešný deň ale ešte bude na našom území prevažne polooblačný až oblačný s maximálnymi dennými teplotami do +18°C. Na západnom Slovensku môže byť prechodne aj menej oblačnosti. Zrážky sa dnes vyskytnú len veľmi ojedinele.

Zhoršenie počasia očakávajte zajtra. Frontálny systém prinesie najmä na severné Slovensko dážď. Snežiť bude od nadmorskej výšky približne 1 400 metrov. S dažďom príde aj pokles teplôt. Tie sa budú pohybovať len v intervale +7 až +14°C.
Nad alpskou oblasťou sa bude nachádzať stred tlakovej výše, vďaka ktorej do našej oblasti zosilnie prúdenie. Na horách a na západnom Slovensku počítajte v priebehu stredy so silným vetrom, ktorý v nárazoch bude dosahovať rýchlosť až okolo 25 m/s.

Zhoršenie počasia však bude len dočasné. Pre všetkých priaznivcov slnečného a teplého počasia máme pozitívnu správu. Vo štvrtok sa oblačnosť začne opäť zmenšovať a ortuť teplomera si to vystrelí nad hranicu +15°C. Predpoveď na piatok predbežne hovorí o slnečnom počasí s teplotami aj nad +20°C.