Dnes sa opäť rozsneží a poriadne rozfúka

Článok
Zima bude pokračovať. Do našej oblasti bude aj naďalej prúdiť studený a vlhký vzduch, a tak sa opäť rozsneží.
Víkend bol na našom území veľmi pestrý. Priniesol na mnohé miesta Slovenska sneženie a snehovú fujavicu. Zaujímavý však bol záver nedele. Na našom území udreli prvé tohtoročné blesky a tesne nás obišla dosť výrazná snehová búrka.

Počas snehových prehánok detekcia zaznamenala dva blesky v okolí Kojšovskej holi. Išlo tak o prvé tohtoročné výboje. Večer sa však nad Moravou sformoval výrazný zrážkový pás s búrkami. Búrky postupovali od severu Rakúska smerom k juhu tesne popri našim hraniciam. Udrelo tu množstvo bleskov a súčasne intenzívne snežilo. Blesky bolo možné pozorovať aj z nášho územia.

Dnes sa opäť rozsneží
Zimné počasie bude na našom území pokračovať aj dnes. Spočiatku bude panovať prevažne polojasné a polooblačné počasie. Na severe bude naďalej zamračené s trvalejším snežením. Opäť tak pripadne niekoľko centimetrov. Snehu sa však postupne dočkáme aj inde.

Od severozápadu totiž pribudne oblačnosť a rozsneží sa na viacerých miestach západného a severozápadného Slovenska. Úhrny by sa mali pohybovať okolo 5 cm, ALE teploty budú nad nulou, a tak sa snehové vločky v nížinách udržia len veľmi krátko.

Súčasne treba naďalej počítať so silným vetrom. Ten bude slabnúť až v priebehu popoludnia.
img