Dnes teploty dosiahnú svoj vrchol na úrovni +36°C

Článok
Dnes do našej oblasti vyvrcholí prílev teplého vzduchu. Teploty sa na západe dostanú až k +36°C. Popoludní môžu schladiť búrky.
Dnes by sme mali zažiť najteplejší deň spomedzi uplynulých dní. Nebude to však platiť všade. Teploty sa dnes na západnom Slovensku budú pohybovať na maximálnych hodnotách od +30 do +36°C, no na severe a miestami aj východe bude len od +26°C do +30°C.

Východné regióny Slovenska včera schladili pomerne intenzívne búrky, ktoré prinášali prívalové zrážky a silné poryvy vetra. V Košiciach pri búrkach včera spadlo 17,2 mm zrážok. V priebehu dnešného dňa sa búrky z tepla môžu vyskytnúť predovšetkým v oblasti západného Slovenska.
Včerajšie maximálne teploty na Slovensku

 
Od zajtra by mali byť teploty výrazne priateľnejšie. Od severozápadu by sa totiž nad naše územie mal nasúvať studený front, ktorý prinesie búrky a dážď. Tie sa mimochodom dnes vyskytnú v susednej Českej republike, kde môžu byť búrky aj intenzívnejšie. Maximálne teploty by sa mali zajtra dostať k +30°C. V ďalších dňoch bude pokles teplôt pokračovať, ale chladné teploty nás rozhodne nečakajú.
img